Ekonomi

Kapıköy Gümrük Kapısında 7 kilo metamfetamin ele geçirildi

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Türkiye’ye giriş yapmak üzere Van’ın Kapıköy Gümrük Kapısı’na gelen bir aracın önüne gizlenmiş 7 kilo metamfetamin türü uyuşturucu ele geçirildi.

Yabancı menşeili idaredeki araç Türkiye’ye giriş yapmak üzere Kapıköy Gümrük sahasına geldiğinde Gümrük Muhafaza gruplarının risk analizi ve hedefleme çalışmaları kapsamında riskli görülerek röntgen cihazına gönderildi. Yapılan taramada aracın ön iç kısmında şüpheli yoğunluk olduğu görüldü. Bunun üzerine gruplar, detaylı arama yapmak için aracı arama hangarına götürdüler ve şüpheli yoğunluğun görüldüğü zula alanından görüntü alınarak paketlerin söz konusu alana yerleştirildiği belirlendi. bir videoskop cihazı.

Bulundukları konumun prestiji ile paketlerin çıkartılma imkanı olmadığı için aracın direksiyon ve torpido gözü kısmı çıkarılarak şüpheli bölgeye ulaşıldı. Söz konusu bölgede özel mekanizmaya doldurulan 16 paket tek tek çıkarıldı. Paketlerin içindeki elementlerden alınan numunenin uyuşturucu madde test cihazı ile yapılan analiz sonucunda, konunun metamfetamin olduğu belirlendi. Gruplar tarafından toplam 7 kilo metamfetamin türü uyuşturucu madde ele geçirildi.

Olayla ilgili soruşturma Van Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde devam ediyor. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu