Haber

Kemer spor organizasyonlarına hazır

Türkiye’nin önemli turizm noktaları arasında yer alan Kemer, her yıl ulusal ve uluslararası destinasyonlara ev sahipliği yapmaktadır. spororganizasyonları için hazırlıklarını tamamladılar.

Bisiklet destinasyonlarından Kemer’de 30 Nisan’da Gran Fondo Yarışları, 5-6 Mayıs’ta Corendon Airlines Tahtalı Run To Sky Yarışları, 5-7 Mayıs’ta Aquamasters Yüzme Yarışları ve 18-22 Ekim’de Sea To Sky Enduro yarışları yapılacak. Motosiklet Yarışları yapılacaktır.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu yaptığı açıklamada, Kemer’in geçen yıl olduğu gibi bu yıl da spor organizasyonlarıyla adından söz ettireceğini söyledi.

Başkan Topaloğlu, Sky To Sea Bisiklet Yarışları’nın geçen yıl yapıldığını ancak bu yıl deprem ve Tahtalı Dağı’nın zirvesinde kar olmaması nedeniyle yarışları iptal ettiklerini belirterek, “Garn Fondo Bisiklet Yarışı, Aquamasters Yüzme Yarışları , Corendon Airlines Tahtalı Run To Sky Yarışları ve Sea To Sky Enduro Motosiklet Yarışları var. Bu yıl Kemer’de spor organizasyonlarına ağırlık veriyoruz” dedi.

Moskova’da düzenlenen turizm fuarında Kemer’in bisiklet turizminde pilot bölge olarak belirlendiğine işaret eden Başkan Topaloğlu, “Bisiklet turizminde pilot bölge olarak Kemer seçildi ancak pandemi nedeniyle askıya alındı. Bisiklet turizmi çok önemli çünkü her misafir Kemer’e en az 20 gün geliyor.” Bu bizim için çok büyük bir avantaj. Kemer Belediyesi olarak tüm spor organizasyonlarına büyük destek veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz” dedi.

Lider Topaloğlu ise Göynük Mahallesi’nde 19 dönüm arazi üzerine tenis kortları yapıldığını ve tenis kortlarının kış turizmi için değerli bir çalışma olduğunu sözlerine ekledi. – ANTALYA

suloglu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu