Haber

Son Dakika: “Jet Fadıl” lakaplı Fadıl Akgündüz, dolandırıcılıktan 2 bin 504 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bayrampaşa’da Caprice Gold ve Maldivler’de Caprice Maldives adlı gayrimenkul projeleriyle 614 kişiyi dolandırdığı iddiasıyla yargılandı. Fadıl Akgündüz Kendisine verilen ceza bellidir. İstanbul 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi, Akgündüz’ü 2 bin 504 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırdı.

TALEPTEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Jet Fadıl lakaplı Fadıl Akgündüz hakkında ‘Caprice Gold’ ve Maldivler projelerinde devre mülk satarak vatandaşları dolandırdığı iddiasıyla iddianame hazırladı. İddianamede Akgündüz’ün baldızı Avniye Obut, kayınbiraderi İbrahim Obut ve yeğeni Mehmet Salih Obut da bire bir suçlamalarla suçlandı.

İddianamede, Caprice Gold Bayrampaşa ön ödemeli devre mülk ve Caprice Gold Maldives ön ödemeli devre mülk projeleri çerçevesinde çok sayıda kişinin para topladığı, ancak projelerin tamamlanamadığı ve vatandaşların mağdur edildiği belirtildi. Bayrampaşa Caprice Gold projesi tamamlanmadan Maldivler’deki projenin satışa çıkarıldığı, bu formda nakit akışının sağlandığı, şirketin dolandırıcılık amacıyla kurulduğu vurgulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu