Ekonomi

Türk Telekom’dan kadın girişimcilere hibe desteği

‘Türkiye’nin Değeri’ yaklaşımıyla sosyal sorumluluk projelerine devam eden Türk Telekom’un ‘Dijitalde Hayat Kolay’ projesinde son aşamaya gelindi. Türk Telekom’un Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Habitat Derneği iş birliğiyle yürüttüğü projede dijital pazarlama eğitimi, tasarım odaklı düşünme atölyesi ve mentorluk eğitimlerini tamamlayan 20 kadın girişimci süreçleri, hikayelerini ve iş geliştirme hedeflerini heyet üyeleriyle paylaştı. paylaştı.

Girişimci kadınlardan ekonomiye katkı

Dijitalde Hayat Kolay projesinde heyetin değerlendirmesine katılan girişimci kadınlar; Sürdürülebilir giyim, ekolojik kozmetik, dekorasyon, organik gıda, yayıncılık, dokuma tasarımı gibi faaliyet gösterdikleri ve ekonomiye katkı sağladıkları alanlar hakkında heyete bilgi verdiler.

Türk Telekom, proje kapsamında sunduğu dijital pazarlama eğitimi ve tasarım odaklı düşünme atölyesine katılan girişimci kadınlar arasından seçilen 20 katılımcıya 2 hafta iş ve marka geliştirme eğitimlerinden yararlanma fırsatı sundu veya 18 yaşını doldurmuş esnaf veya esnaf muafiyetinden yararlanma şartlarını taşıyan 20 katılımcı başvuruda bulundu. Mentorluk programında yer alan kadınlar; Uygulamalı sosyal medya yönetimi, internet reklamcılığı, dijital pazaryeri girişi, medya yönetimi ve finansal süreçler konularında kapsamlı eğitim verildi. Mentorluk sürecinin ardından heyet değerlendirmesine katılan 20 kadın arasından seçilen ve hibe takviyesi almaya hak kazanan 10 kadın girişimciye törenle ödülleri verilecek.

nizip-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu