Teknoloji

Windows 11, Ayarlar Sayfasında Reklam Gösterecek

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un en yeni işletim sistemi Windows 11 Yakın gelecekte kullanıcıları rahatsız edecek gibi görünüyor. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre Microsoft, Windows 11’de reklamın dibine vurmaya başlayacak. Öyle ki, yakında işletim sisteminin Ayarlar kısmı da gelecek. reklam göstermeye başlayacak.

Windows 11’in en son Insider sürümünde tespit edilen bilgilere göre, kullanıcılar Ayarlara girdiklerinde Özellikle Microsoft 365 ile ilgili reklamları görmeye başlayacaklar. Gösterilecek reklamlar, kullanıcılara Microsoft 365’in avantajlarını anlatacak ve onları satın alma konusunda yönlendirecektir. ” Microsoft 365’i deneyin” başlığı ile kullanıcıya gösterilecek olan reklam bölümü ekranın önemli bir bölümünü kaplayacaktır.

Microsoft’un Windows 11’deki reklamları şöyle görünecek:

One Drive ile ilgili bilgiler, ayarlar bölümünde görüntülenecek olan reklamın altında verilecektir. Kullanıcılar bu alanda One Drive’daki depolama alanını görebilecekler. Ancak reklamlar bunlarla sınırlı kalmayacak. Örneğin; “Hesaplar” bölümüne giren bir kullanıcı, Office ürünleri hakkındareklamlar görecek.

Windows 11’in reklamlarıyla ilgili tek olumlu handikap, reklamların yalnızca Microsoft hizmetleri hakkında olmak. Her yerde reklamların çıktığı bir dönemde Microsoft’un bu tarz reklamları sınırlamasında bile fayda var.

Microsoft, Windows 11’de reklam göstermeye ne zaman başlayacak? şimdilik net değil . Ancak Insider programı kapsamında kullanıcıya ulaşan sürümler, kısa bir test sürecinden sonra kararlı sürümlere geliyor. Windows 11 kullanıcıları, maks. birkaç ay içindeAyarlar bölümünün altında reklamları görmeye başlayacaklar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu