Haber

Ergani Kaymakamı Karaaslan’dan sokak hayvanları ile ilgili açıklama

Ergani Kaymakamı ve Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karaaslan, ilçedeki herhangi bir canlının yaşam alanlarına zarar gelmesi durumunda sessiz kalmayacaklarını belirtti.

Karaaslan, bazı haber sitelerinde sokak hayvanlarının ölümüyle ilgili çıkan haberlerin sürecini sonuna kadar tüm yönleriyle takip ettiklerini belirtti.

İlçe Emniyet Müdürlüğü, jandarma, zabıta ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin koordineli bir şekilde faillerin tespiti için çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Karaaslan, şunları kaydetti:

“Sokak hayvanlarının kaybından dolayı hemşerilerimize ve hayvanseverlere üzüntülerimizi iletiyor, bu konudaki kontrol ve tedbirlerimiz artırılmıştır. Bu süreçte belediyemiz sokak hayvanlarımızın mama ve su ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmektedir. Belediyemiz sokak hayvanlarımızın mama ve su ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.Hayvanları Koruma Kanunu gereğince ilçemizde bulunan veteriner hekimlerimiz ile ilçemizde bulunan veteriner hekimlerimiz iş birliği içinde iş birliği yaparak tedavileri yapıldıktan sonra alındıkları yere geri getiriliyor ve kontrolleri yapılıyor. düzenli olarak sağlanmaktadır. İlçede herhangi bir canlının yaşam alanında zarar görmesi durumunda sessiz kalmayacağız.”

derecikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu