Haber

TSYD deprem bölgesine desteğini sürdürüyor

Türkiye Spor Gazeteciler Cemiyeti (TSYD), depremzedeler için yardım çalışmalarını sürdürüyor. TSYD mensupları tarafından hazırlanan gerekli malzemeler afet bölgesine gönderildi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde hissedilen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından spor Cemaatten bölgeye takviye takviyeler devam ediyor. TSYD, afetzedeler için ihtiyaç sahibi eserleri bölgeye göndermeye devam ediyor. Üyelerin hazırladığı kıyafet, battaniye, powerbank, ayakkabı gibi ekipmanlar deprem bölgesinde vatandaşlara teslim edilmek üzere yola çıktı.

TSYD Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Karagöl, dernek olarak afetin acısını bir nebze olsun hafifletmek adına yardım kampanyası başlattıklarını belirterek, “Üyelerimiz sağduyulu insanlar, gazeteci arkadaşlarımız olarak bir tır malzeme topladık. Deprem bölgesinde vatandaşların ihtiyacı olan malzemeler mevcut.Bugün akşam aracı yola çıkarıyoruz yarın sabah Hatay’a varacak.Yardımlarımız bundan sonra da devam edecek.İnşallah Türkiye Spor Yazarları Derneği olarak bizlerde , katkıda bulunabildik” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu